Ευχή της Διευθύντριας του σχολείου

Αγαπητά μου παιδιά

Χρόνια τώρα έχετε συνηθίσει να μας εκπλήσσετε ευχάριστα. Η χρονιά που διανύουμε ήταν γεμάτη εκπλήξεις από τις προσπάθειές σας. Η δημιουργία ιστοσελίδας είναι ακόμη μια ευχάριστη έκπληξη .Το σχολείο μας έχει παράδοση στην έκδοση Περιοδικών και εφημερίδων. Σήμερα λοιπόν συνεχίζουμε την προσπάθεια αυτή και ηλεκτρονικά.

Ως Διευθύντρια του Σχολείου σας συγχαίρω για την πρωτοβουλία σας αυτή και πιστεύω ότι θα στεφθεί με επιτυχία. Πιστεύω στις δυνάμεις σας ,στην υπομονή και επιμονή σας. Έχετε αποδείξει ότι όταν βάλετε στόχους , τους πραγματοποιείτε.

Από σήμερα όλα τα παιδιά ,οι γονείς ,οι φίλοι μας και όλοι που ασχολούνται με τα ηλεκτρονικά μέσα ,θα μπορούν να μας διαβάζουν και να παρακολουθούν τις προσπάθειές μας, για καλύτερη παιδεία, για καλύτερη ζωή. Θα μπορούμε να έρθουμε σε επαφή και με άλλα σχολεία ,να ανταλλάξουμε ιδέες ,να πάρουμε και να δώσουμε γνώσεις και το σχολείο μας να είναι ανάμεσα στα σχολεία που πρωτοπορούν.

Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλα τα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς που επικροτούν και γίνονται αρωγοί στην προσπάθεια αυτή .

Η Διευθύντρια του 2ου Πειραματικού Σχολείου

Μαντικού Σταματία - Τίνα